
-

Kabaret Ani Mru Mru
skeczy: 59
7.9/10 Odsłon: 23611 Wesołe chłopaki z Lublina, tak mówi się o Marcinie Wójciku i Michale Wójciku, tworzących trzon jednego z najpopularniejszych kabaretów w Polsce - Ani Mru Mru.Michał - "wysoki i chudy" studiował pantomimę w lubelskim Teatrze Osterwy, za to Marcin jest pomysłodawcą i założycielem Ani Mru Mru już w 1999 roku. -

Kabaret Limo
skeczy: 25
7.7/10 Odsłon: 12155 Są z Gdańska. Oficjalnie istnieją od 1999 roku, kiedy to w jednym z gdańskich liceów Abelard Giza i Marcin Kulwikowski postanowili się założyć. Jako kabaret.
Od tej pory stworzyli kilka programów: „Limoniada”, „Wersja robocza”, „Program ze zwłoką”, „Za murami, za stosami”, „Miasteczko” i obecnie „Dzielnia”. Wygrali w międzyczasie mnóstwo nagród na wszystkich przeglądach w kraju – do tego stopnia, że przestali się pokazywać na konkursach – no chyba, że w roli gwiazdy.
Rozśmieszają w niesamowity sposób – bawią się tym, co robią, podpierając kunsztowne aktorstwo doskonałymi tekstami. Ci, którzy obserwują karierę Lima, pamiętają ich habity i Świętą Inkwizycję oraz czarne trampki, którymi podbijali serca publiczności na Pace. Udało im się po wielokroć, dlatego oglądanie ich to naprawdę świetna zabawa. -

Kabaret Moralnego Niepokoju
skeczy: 28
7.7/10 Odsłon: 11647 Kabaret Moralnego Niepokoju jest z Warszawy. Są najbardziej płodną grupą w historii kabaretów. Zwłaszcza Robert Górski, który teksty wymyśla niemal na zawołanie. W telewizji pojawiają się bardzo często, czasem jednocześnie na kilku kanałach, ale nie przeszkadza im to grać na żywo. I rzadko się powielają! Ich koncerty to nie tylko zabawne skecze, ale także świetne aranżacje muzyczne tworzone przez Bartka Krauza i Wojtka Orszulaka.
KMN to kabaret, który ma najwięcej skeczy w Internecie. Nie ma już chyba człowieka, który by ich nie znał. -

Kabaret Młodych Panów
skeczy: 37
8.9/10 Odsłon: 12360 Młodzi Panowie są z Rybnika. Ale zobaczyć ich można wszędzie, ponieważ ciągle jeżdżą z występami. Powstali z byłych członków kabaretu Dudu i Noł Nejm, a za swojego mistrza uważają nieżyjącego już Olka Chwastka – duchowego przywódcę rybnickich satyryków.
Decyzja, jak mówią , wzięła się z tęsknoty – za sceną , za odmianą, za Rybnikiem... każdy miał jakieś osobiste powody. Zebrało się więc tych kilku tęskniących razem – i założyli kabaret. Nie był to już spontaniczny, studencki zryw, jak dawniej, ale dobrze przemyślany i opracowany projekt artystyczny.
Już na pierwszych występach zaczęli odnosić sukcesy, co świadczyło o trafności pomysłów. Z dnia na dzień było coraz lepiej i tak jest do dziś. Gdy wychodzą na scenę, publiczność wpada w szał i płacze ze śmiechu. Nie boją się satyry społecznej i politycznej, ale dawkują ja z pomysłem i ze smakiem. Inteligentny dowcip i zaskakujące pointy są domeną ich występów. Są teraz w pełni sił, u szczytu sławy, co nie znaczy, że nie mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć... -

Kabaret Neonówka
skeczy: 22
8.4/10 Odsłon: 10659 Są z Wrocławia. Uprawiają satyrę polityczną. Ale z pomysłem - co jest nie lada sztuką.
Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca.
Lecz nie tylko moher jest tematem ich skeczy. Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem. Oglądając ten kabaret ma się wrażenie, że „gdzieś już się to widziało”... A potem się przypomina – no tak, wczoraj w urzędzie.
Kabaret Neo-Nówka powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Od tego czasu stworzył kilka programów scenicznych, kilka telewizyjnych, zdobył niezliczoną ilość nagród na wszystkich festiwalach kabaretowych i właśnie wydaje drugie DVD w swojej karierze. Kabaret Neo-Nówka w swych programach pokazuje przemiany społeczno-kulturalne naszego kraju, a zwłaszcza jego mieszkańców. Kabaret także nie stroni od trudnych tematów, ale pokazując je w sposób zwiewny, lekki i subtelny. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość.
A pomysłów na numery im nie brakuje. Pisze je samo życie... -

Kabaret Paranienormalni
skeczy: 11
8.0/10 Odsłon: 6679 Kabaret Paranienormalni powstał w 2004 roku. Od tego czasu Paranienormalni osiągnęli olbrzymią popularność i spore grono fanów, a obecnie współtworzą czołówkę polskich kabaretów. Uznanie publiczności zdobyli przede wszystkim kultową postacią Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek, ale także sporą inspiracją, gdyż powiedzenia tej znanej Blondynki weszły do powszechnego użytku. Popularność dało im także „Radio Terefe”, w którym Igor Kwiatkowski wykorzystuje swoje niesamowite umiejętności naśladowania dźwięków i mimiki. Pozostali członkowie to Robert Motyka – mężczyzna o fantastycznym głosie i uroku osobistym, Rafał Kadłucki – kopalnia pomysłów, reżyser i osoba odpowiedzialna za techniczne walory występów Paranienormalnych. W kabarecie na dobre zadomowił się także Michał Paszczyk – aktor potrafiący tworzyć zaskakujące postaci, który dołączył do zespołu w 2008 roku. Wszystkie skecze z początków kariery kabaretu znalazły się na wydanym w grudniu 2009 roku DVD, natomiast nowości, nad którymi pracują Paranienormalni szybko zyskują uznanie publiczności i zasługują na miano kabaretowych hitów. Zaliczyć można do nich „Poetę”, „Marsa” czy „Śląskie Wojny”. Paranienormalni świetnie spisują się także w roli prowadzących, co udowodnili podczas Kabaretonu w Opolu w 2009 roku. W ich repertuarze znajdziemy dużo tematów młodzieżowych, związanych z popkulturą, ale także pojawia się absurd i historie zaczerpnięte z codziennego życia. -

Kabaret Pod Wyrwigroszem
skeczy: 44
8.6/10 Odsłon: 9509 Są z Krakowa. Są także absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Ale w kabarecie radzą sobie nieźle, wbrew panującej opinii, że zawodowi aktorzy nie mają do siebie dystansu. Oni mają, nie tylko dystans, ale też poczucie humoru. Inspirację do skeczy znajdują wszędzie, dlatego strach z nimi rozmawiać, bo potem na scenie to obśmieją.
Ich występy to widowiska zabawne i dynamiczne, pełne drwiny i rubasznego humoru. Najbardziej lubią się przebierać i parodiować. Przyłożą każdemu, od gwiazd telewizji do szanowanych naukowców. Nie boją się też satyry politycznej. -

Kabaret Skeczów Męczących
skeczy: 11
8.0/10 Odsłon: 2664 Kabaret Skeczów Męczących powstał w Kielcach w roku 2003. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany.
Członkowie KSM na scenie charakteryzują się ogromną werwą i radością tworzenia, nie
stronią od improwizacji i zabawy z widzem. Ogólnopolską popularność przyniosły im takie
kabaretowe hity jak „Piosenka Trenera” – o korupcji w polskiej piłce, czy piosenka „Nasza Klasa”.
Już chyba każdy zna też ich skecze o Jacku Krzynówku i mało rozgarniętym ochroniarzu „Śrubie”.Kabaret Skeczów Męczących szybko stał się rozpoznawalny przez szeroką publiczność, dzięki częstym udziałom w telewizyjnych programach kabaretowych. Byli stałymi gośćmi u Piotra Bałtroczyka, a z czasem żaden telewizyjny kabareton nie mógł się obyć bez ich udziału i energetycznego wkładu. Kabaret Skeczów Męczących odważnie wyśmiewa wszystko, co ich otacza. Przedstawili alternatywne wersje teleturniejów „Kocham Cię, Polsko”, czy „Trfam Telegra”.
W skład zespołu wchodzi Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz oraz Jarosław Sadza. -

Kabaret Smile
skeczy: 36
8.7/10 Odsłon: 5451 Kabaret pochodzi z Lublina. Jest stosunkowo młody, ale już ma na koncie spore osiągnięcia. Został dostrzeżony na wielu przeglądach, podobał się publiczności w wielu miejscach. Członkowie grupy są młodzi, czarujący i przekomiczni.
„Smajle” śmieją się z wielu rzeczy. Mówią, że skecze pisze samo życie. Ich numery opowiadają o sprawach przyziemnych, jak supermarket, reklama, szafa, ale także o wizycie u psychologa lub u dentysty. Często wchodzą w interakcję z publicznością, jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów.
Ich kolorem firmowym jest pomarańczowy, z którym rzadko się rozstają – pomarańczowe koszule, to ich znak rozpoznawczy. Są dopiero u progu kariery, ale pną się równo, więc bardzo prawdopodobne, że szybko wejdą na szczyt i zasilą grono największych polskich kabaretów. -

Kabaret Łowcy.B
skeczy: 49
3.0/10 Odsłon: 3733 Łowcy są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Nie boją się niczego – ciągle eksperymentują i poszukują, wciągając innych do zabawy.
Ich sukces jest ogromnym fenomenem – pewnego dnia skrzyknęli się i pojechali na Pakę – zdobyli główną nagrodę i od tej pory wygrywają wszystko. Patrząc na nich ma się wrażenie, że uprawiają sztukę bardzo prostą, jednak nikt jeszcze nie odważył się ich naśladować.
Bo Łowcy.B są po prostu niepowtarzalni.